czwartek, 24 listopada 2016

Magiczne praktyki i rytuały - Brandy Williams oraz CzaroMarownik 2017

Dzisiaj przychodzę do was z dwiema pozycjami Wydawnictwa Illuminatio: Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących Brandy Williams oraz wyjątkowy magiczny kalendarz CzaroMarownik 2017.
Nie dziwcie się! Jako, że [przyznaję się bez bicia] jestem czarownicą, interesuje mnie również taka literatura, trochę inna, magiczna, ezoteryczna. Zresztą kto z was, po cichu nie chciałby umieć rzucić jakiegoś zaklęcia? Nikt? Na pewno nie uwierzę. W skrytości duszy z pewnością pragnęlibyście „pobawić się magią”. Rzucić zaklęcie ochronne, czy może miłosne…

Autor – Brandy Williams
Tytuł – Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących
Tytuł oryginału – Practical Magic. Techniques&Rituals to focus Magical Energy
Przekład – Maciej Lorenc
Wydawnictwo Illuminatio
ISBN 978-83-62476-95-4

Magia-praktyczna-dla-poczatkujacych---okladka---72-dpi--

Magia to wykorzystanie sił drzemiących w przyrodzie, do zrealizowania swoich upragnionych celów lub jako pomoc w ich realizacji. Aby skorzystać z mocy owych sił, trzeba je odpowiednio obudzić i ukierunkować. Oczywiście najważniejszym „narzędziem” jest sam mag, jego wola, energia i zamiary. Oprócz tego w magii używa się odpowiednich przedmiotów, służących do wyzwalania mocy drzemiących wokół nas.

Magię można odprawiać w każdym dowolnym miejscu. Można wypowiadać zaklęcia na dworze lub w domu, najlepiej wyznaczając do tego celu odpowiednie, odosobnione miejsce na rytuały magiczne. Dobór pory, formy, czynności oraz akcesoriów jest najważniejszy w celu powodzenia całości zaklęcia.

Należy pamiętać, że każdy dzień odpowiada innej planecie, a więc i innemu rodzajowi siły; w każdym dniu jest nieco inna kwadra Księżyc, który wywiera bardzo ważny wpływ na magię. Spośród cykli natury z magią najsilniej związany jest właśnie cykl Księżyca, a to w jakiej znajduje się fazie, czy znaku zodiaku, determinuje, które zaklęcia będą w danym dniu najbardziej skuteczne.

Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących pomogą wam w nauce tego, co często uważacie za zbyt trudne, czy też niepojęte. Dzięki tej czytelnej, niegrubej książce nauczycie się, jak przyszykować siebie i otoczenie do przeprowadzania swoich własnych obrzędów.

Wykorzystując wszystkie swoje zmysły, a zwłaszcza słuch, wzrok i dotyk nauczycie się poszerzania pola energetycznego. Ta książka poprowadzi nas przez energię ochronną, żywioły i planety po procesy magiczne, przestrzeń i przybory magiczne i w końcu do wykonywania prostych rytuałów. Dzięki tej książce możesz spróbować zdobyć miłość, poprawić jakość życia, być po prostu zdrowym, bogatym i szczęśliwym, a nawet uzdrawiać najblizszych. To odwieczne marzenia i życzenia, które kierujemy ku nie do końca znanym nam mocom. I robimy to od zawsze.

Wiem, mało to wszystko prawdopodobne, ale przede wszystkim trzeba na początek zacząć od tego, by choć trochę spróbować uwierzyć. Bez minimalnej wiary nie ma po prostu sensu brać się za cokolwiek.

Tymczasem Magiczne praktyki i rytuały dla początkujących polecam osobom zainteresowanym magią; stawiającym pierwsze kroki w tym zagadnieniu oraz wszystkim wątpiącym. Może się przekonacie. Poczytajcie i spróbujcie od czegoś łatwego. Może na początek dobrze zapoznać się z treścią tej książki, żeby poznać siebie, czakry swojego ciała, czy po prostu pomedytować.
Może czas już zacząć swoją magiczną podróż?

DziękujęKsiążka bierze udział w wyzwaniach:
52/2016 – 167/52, Gra w kolory, Kiedyś przeczytam 2016, Olimpiada czytelnicza, Pod hasłem 2016, Przeczytam 100 książek w 2016 roku – 167/100, Przeczytam tyle, ile mam wzrostu – 2,1 = 28,7 cm, Reading Challenge 2016, W 200 książek dookoła świata – Stany Zjednoczone

Tytuł – CzaroMarownik 2017
Twój magiczny kalendarz
Wydawnictwo Illuminatio
ISBN 978-83-65442-99-4

CzaroMarownik 2017_FRONT_RGB_72dpi
„CzaroMarownik” to magiczny doradca, który dzięki swojej inspirującej zawartości wynosi kalendarium na nowy poziom. Nie brak mu niezbędnej funkcji harmonogramu, którą powinien mieć każdy kalendarz. „CzaroMarownik” to jednak cos więcej. Urzeka swoim pomysłowym i intrygującym połączeniem praktycznej strony z pozazmysłowym działaniem.
To mój kolejny CzaroMarownik. Przyznaję, że zakochałam się w tej dwustustronicowej książeczce. Pierwszy kupiłam z czystej ciekawości. Wyszłam z założenia, że każdej czarownicy przyda się taki kalendarz, który można nosić zawsze przy sobie. Zwłaszcza, gdy tak, jak ja nosi się prawie zawsze ogromne torby.

Publikacja została podzielona na cztery części: Magiczny horoskop, Kalendarz, Magiczna strona życia i Magiczny niezbędnik. Dla całkowitego relaksu znajdziemy tutaj cztery mandale do pokolorowania. Jest też przydatne miejsce do wykonywania swoich własnych notatek. A zapisywać można wszystko, co tylko przyjdzie do głowy.

Kalendarz potrzebny jest chyba każdemu z nas. To w nim skupia się często część naszego życia towarzyskiego, ważniejsze wydarzenia (imieniny, urodziny, rocznice), wszelkie umówione wizyty (lekarz, fryzjer, kosmetyczka). Po zastanowieniu uważam, że nie znam osoby, która kalendarza by nie używała. Skoro więc i tak raz na rok wydajemy określoną kwotę na taką pozycję wydawniczą, to można wybrać publikacje inną i bardziej odmienną od tego, co na co dzień nas interesuje.

Co otrzymujemy w tym wyjątkowym kalendarzu?: magiczny horoskop dla wszystkich znaków zodiaku; kalendarz księżycowy z opisem odpowiednich rytuałów i wykazem świąt magicznych; przydatne w praktyce magicznej informacje zebrane w formie tabel i wykresów; zasady feng shui – chińskiej sztuki aranżacji wnętrz; najnowsze ecotrendy ze wskazówkami zdrowotnymi oraz przepisami; wizjonerskie artykuły zawierające moc ciekawostek ze świata magii i nieocenionych porad oraz miejsce na osobiste notatki, w którym możesz zapisać swoje cenne wspomnienia i przemyślenia.

I jeszcze jedna sprawa. Przewińcie tekst do początku i zobaczcie jaką piękną okładkę ma ten CzaroMarownik (w twardej oprawie). Cudne nocne niebo, magiczny księżyc z maleńką kobietką na nim siedzącą i złote gwiazdki. Już w samej okładce można się zakochać.

Nie czekajcie zbyt długo, bo nakład się wyczerpie.

DziękujęKsiążka bierze udział w wyzwaniach:

52/2016 – 168/52, Czytamy nowości, Gra w kolory, Kiedyś przeczytam 2016, Olimpiada czytelnicza, Pod hasłem 2016, Przeczytam 100 książek w 2016 roku – 168/100, Przeczytam tyle, ile mam wzrostu – 1,5 = 30,2 cm, Reading Challenge 2016, W 200 książek dookoła świata - Polska

8 komentarzy:

 1. pierwsza pozycja nie dla mnie, ale o tym kalendarzu myślałam już w zeszłym roku :) Może w tym się zdecyduje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli, że nie jesteś czarownicą? Szkoda, już miałam nadzieję na bratnią duszę :)

   Usuń
 2. Też interesuję się tym tematem, chociaż bardzo mnie on przeraża :D Z jednej strony w to nie wierzę i uważam, że to tylko takie bajanie, ale z drugiej strony... czuję ten dreszczyk emocji :P
  Fajna książka, warta chociażby przejrzenia i zapoznania się z zawartością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę. I z takich publikacji można się czegoś ciekawego dowiedzieć :)

   Usuń
 3. Z jednej strony wiem, że pierwsza książka nie będzie moim priorytetem do czytania, ale z drugiej zawsze interesowały mnie te tematy i chętnie bym ją chociaż przejrzała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś się tym trochę interesowałam. A Czaromarownik miałam w zeszłym roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawy ten kalendarz, choć to za mało powiedziane :)

   Usuń