wtorek, 29 listopada 2016

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie. Kolorowanka

Praca zbiorowa
Tytuł – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.
Magiczne miejsca i postacie. Kolorowanka
Tytuł oryginału – Fantastic Beasts and Where to Find Them
Wydawnictwo HarperCollins Polska
ISBN 978-83-276-2400-0


W 2002 roku, między kolejnymi tomami przygód Harry'ego Pottera, zostały wydane dwie króciutkie publikacje: Quiddich przez wieki autorstwa Kennilworty'ego Whispa oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, której autorem jest Newt Skamander. Dziś skupię swoją uwagę na tej drugiej pozycji. 

Kilka dni temu, dzięki uprzejmości Wydawnictwa HarperCollins Polska, wpadła mi w ręce przepiękna publikacja. Jest to kolorowanka dla dorosłych Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczne miejsca i postacie. O ile Newt Skamander pisał o zwierzętach, często niebezpiecznych, o tyle kolorowanka koncentruje się na scenach-kadrach z filmu, który trafił na ekrany kin w Polsce 18 listopada br.


Nie ukrywam, że jestem dorosłą fanką Harry'ego Pottera i świata wykreowanego przez Joanne Kathleen Rowling. Od lat czuję się zaczarowana i oczarowana, tak książkami, jak i filmami o młodym czarodzieju. Nowa publikacja od HarperCollins przenosi nas w czasy, gdy Harry'ego jeszcze nie było na świecie, ba nawet nie był w planach. Zajrzyjcie do niej, aby przekonać się co autorzy rysunków Nicolette Caven i Micaela Alcaino dla nas przygotowali.


Rysunki-kadry filmowe prowadzą nas wstecz, bo do lat dwudziestych XX wieku. Nowy Jork, właśnie do miasta przybywa młody Newt Skamander. I jest jak w filmie, obrazek po obrazku, czujemy się jakbyśmy byli w kinie. Oglądamy czarno-białą historię, która dzięki wam nabierze barw i zacznie cieszyć oczy.


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to przepiękna kolorowanka, gdzie znaleźć można tętniące życiem ulice Nowego Jorku, magiczne rekwizyty, symbole i artefakty, a także jakieś zabłąkane fantastyczne zwierzę. Książka przyda się do spędzenia więcej czasu ze swoim dzieckiem, bawiąc się i kolorując. Ilustracje mają różny poziom trudności i pozwolą na "zabawę" dziecku w wieku siedem plus. Oczywiście są tutaj także bardziej skomplikowane rysunki - one będą jak ulał dla mamy lub taty, a może starszego rodzeństwa.


Kolorowankę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć polecam dzieciom i dorosłym. Nie jest ważne czy jesteś fanem Harry'ego Pottera; nie jest również ważne czy oglądałeś ekranizację - ta pozycja powstała, aby bawić ucząc i uczyć bawiąc. Książka stanowi wspaniały sposób na relaks po stresującym dniu. Pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywne myślenie. Świetnie nada się na prezent pod choinkę na zbliżające się święta. Niebywała gratka i pozycja obowiązkowa dla każdego potteromaniaka.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim przyjemnej rozrywki.

Dziękuję



Książka bierze udział w wyzwaniach:
52/2016 - 173/52, Czytam fantastykę, Czytamy nowości, Dziecinnie, Gra w kolory, Olimpiada czytelnicza, Pod hasłem 2016, Przeczytam 100 książek w 2016 roku - 173/100, Przeczytam tyle, ile mam wzrostu - 0,8 = 42 cm, Reading Challenge 2016, W 200 książek dookoła świata - Wielka Brytania

4 komentarze:

 1. Ale to pięknie wygląda. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo piękna jest ta kolorowanka.
   Wydawnictwa się prześcigają w pomysłach, dla nas to dobrze :)

   Usuń
 2. Nie zdecydowałam się nie te kolorowanki, bo nie lubię kolorować, wolę ten czas poświęcić na czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale od czytania tez trzeba czasem sobie odpocząć :)

   Usuń