piątek, 2 czerwca 2017

1000 kropel - Małgorzata Rosicka

Autor – Małgorzata Rosicka
Tytuł – 1000 kropel
Wydawnictwo Komograf
ISBN 978-83-64739-74-3Małgorzata Rosicka jest absolwentką GWSH, life&business coach oraz pisarką. Pomaga ludziom spełniać marzenia. Uwielbia podróże. Od 2012 roku rozpoczęła przygodę z rozwojem osobistym. Awansowała na stanowisko managera i zarządzała kilkunastoosobowym zespołem pracowników. Przeprowadzała rekrutacje oraz szkolenia motywacyjne. Inspiracje czerpie z natury, książek i fotografii. Kocha ludzi, jest otwarta na nowe wyzwania i z wiarą patrzy w przyszłość. Prywatnie jest mamą dorosłej już córki.

Na początku należałoby odpowiedzieć sobie na takie pytanie: czy 1000 kropel jest poradnikiem? Owszem, po części tak, ale jeśli tak, to jest bardzo nietypowym poradnikiem pozbawionym moralizatorskiego tonu [na całe szczęście]. A tak naprawdę, trzeba oddać autorce to, że napisała książeczkę [użyłam słowa książeczka celowo, bo ma ona tylko 86 stron], której nie da się włożyć do jednej szuflady z innymi gatunkami literackimi i która wymyka się wszelkim podziałom.

1000 kropel jest debiutem Małgorzaty Rosickiej, ale także spełnieniem jej osobistego marzenia. Publikacja ma za zadanie inspirowanie i pomaganie w życiu, które rzadko bywa doskonałe. Tekst jest opisem doświadczeń kobiety, która zmieniła całkowicie swoje życie i od której my czytelnicy możemy się sporo dowiedzieć. Uważam, że nie bez znaczenia jest fakt, że autorka jest trenerem osobistym.

Osobiście nie przepadam za tego typu literaturą, ale przyznaję, że na rynku wydawniczym znajdują się takie pozycje i mają się całkiem dobrze. A skoro są osoby, którym takie publikacje pomagają, to chyba dobrze, że powstają. Małgorzata Rosicka dokonała tą książeczką czegoś innego. 1000 kropel jest napisana w niebywałą lekkością i brak w niej tego, co niestety zbyt często gości w innych tego typu pozycjach, czyli pouczania. Jest natomiast wskazywanie drogi bez umoralniania.

Każdy rozdział to kropla… a tych kropli jest – nie tysiąc – lecz 24, ale sądzę, że każdy dla własnych potrzeb znajdzie swoją własną liczbę kropli [odejmując lub dodając odpowiednią ilość]. Każda kropla to inne zagadnienie, inny temat: sens życia, harmonia, serce, miłość, etc. Na okładce znajduje się zdanie: Deszcz drogowskazów, dzięki którym możesz zmienić swoje życie. I przyznaję, że ta książka jest pewnego rodzaju drogowskazami na krętej drodze życia. Nie brak tutaj również licznych odniesień do wiary, która dla autorki jest zdecydowanie bardzo ważna.

Czy polecać 1000 kropel? Oczywiście, ale zakładając, że owa publikacja znajduje się w sferze waszych zainteresowań. Napisana z potrzeby serca prowadzi czytelnika przez życie i odpowiada na pytanie: czym jest poczucie własnej wartości i co zrobić aby podnieść jego poziom.

Według mnie najlepiej oddają jej treść słowa – do sukcesu trzeba dojrzeć, a marzenia się spełnia. Polecam serdecznie i spełniajcie własne marzenia.

Dziękuję autorce iKsiążka bierze udział w wyzwaniach:

Czytam, bo polskie, Czytelnicze igrzyska 2017, Kitty’s Reading Challenge – gatunek, po który zazwyczaj nie sięgam, Olimpiada czytelnicza, Przeczytam 52 książki w 2017 roku – 77/52, Przeczytam tyle, ile mam wzrostu – 0,6 cm, W 200 książek dookoła świata – Polska, Wyzwanie Czytamy nowości, Wyzwanie czytelnicze Wiedźmy - liczba

3 komentarze:

  1. Monika, zakwalifikowałam książkę do granatowego i już ją wpisałam na stronie wyzwania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Do sukcesu trzeba dojrzeć, a marzenia się spełnia - świetne słowa! :)

    OdpowiedzUsuń