poniedziałek, 23 stycznia 2017

Anielski sennik i Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku

Autorki – Doreen Virtue, Melissa Virtue
Tytuł – Anielski sennik. Odczytywanie wiadomości przekazywanych przez anioły i przewodników sennych
Tytuł oryginału – Angel Dreams. Healing and Guidance from your Dreams
Przekład – Joanna Żywina
Wydawnictwo Illuminatio
ISBN 978-83-64645-64-8Doreen Virtue, dr psychologii, obdarzona jest darem jasnowidzenia i przez całe życie pracuje ze sferą anielską, czego owocem jest wiele międzynarodowych bestsellerów. Nim zajęła się pisaniem książek, spędziła wiele lat, kierując wydziałem psychiatrycznym. Jej życie odmieniło się, gdy została cudem uratowana z sytuacji zagrożenia życia. Ostrzegł ją wtedy anioł. Od tamtej pory rozwija swoją komunikację z tymi pięknymi istotami. Wydała kilkanaście książek i talii kart do kontaktu z aniołami.
Sny są wrotami do kreowania Twojego świata i wymarzonego życia. Są narzędziami, dzięki którym możesz doświadczać siebie, poznawać swoje pragnienia i uzdrawiać wszystkie obszary życia. Ciesz się zabawą i tworzeniem swoich snów. Ciesz się odkrywaniem ich znaczenia. Ciesz się magicznym czasem nocnych podróży!
Na początku muszę sprostować, ta książka nie jest sennikiem, lecz formą poradnika, jak przywoływać sny, przygotowywać się do nich i kreować. Publikacja zawiera interpretacje podstawowych symboli sennych, np. zwierzęta, kolory, ogień, włosy, woda.

Dużą część stanowią historie osób, które autorki poprosiły o podzielenie się opowieściami ze spotkań sennych z aniołami. Historie te zostały przedstawione w postaci niedługich opowiadań i tak też się je czyta.

Amerykańskie autorki opisują genezę snów, sposób w który powinno się je interpretować oraz rolę aniołów, istot, które powinniśmy prosić o pomoc. W Anielskim senniku znajdziecie rytuały i afirmację oraz wytyczne, jak przygotować siebie i przestrzeń wokół, szykując się do snu.

Publikacja jest dość interesująca i nieźle napisana. Dzięki niej zgłębicie trochę wiedzy na temat snów, a przy okazji także o sobie. Dorren i Melissa spróbowały odpowiedzieć na kilka dręczących nas pytań. Między innymi, czy sny są tylko wytworem wyobraźni, czy też kreacją tego, co przeżywamy. Dzięki niewielkim rozmiarom możesz zawsze książkę mieć przy sobie.

Anielski sennik polecam osobom, które pasjonują się ezoteryką, a snami w szczególności.

Dziękuję

Książka bierze udział w wyzwaniach:
ABC czytania – wariant 1, Książkowa podróż, Olimpiada czytelnicza, Pochłaniam strony, bo kocham tomy, Przeczytam 52 książki w 2017 roku – 13/52, Przeczytam tyle, ile mam wzrostu – 1,5 = 25,7 cm, W 200 książek dookoła świata – Stany Zjednoczone, Zaczytajmy się

Autorzy – Chic Cicero, Sandra Tabatha Cicero
Tytuł – Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku
Tytuł oryginału – Golden Dawn Magical Tarot
Przekład – Maciej Lorenc
Wydawnictwo Illuminatio
ISBN 978-83-64645-00-6


Oto najlepsza talia kart Tarota przeznaczona dla wszystkich studentów okultyzmu i tradycji Złotego Brzasku, zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Talia kart tarota stworzona na życzenie słynnego okultysty i ojca współczesnego ruchu Złotego Brzasku, Israela Regardiego, łączy w mistrzowski sposób tradycyjną symbolikę Tarota z opisami zaczerpniętymi z rytuałów inicjacyjnych Zakonu Złotego Brzasku. To także pierwsza talia Tarota zawierająca symbolikę niezbędną podczas wykonywania rytuałów magicznych.
Tarot, używany przez okultystów, mistyków i magów do dywinacji i medytacji, teraz dzięki Wydawnictwu Illuminatio może znaleźć nowych właścicieli, gotowych zgłębić jego tajemnice. Tarot stanowi kompletny i skomplikowany system opisywania ukrytych sił leżących u podstaw Wszechświata. Jest także kluczem do wszystkich nauk okultystycznych. Każda karta jest astralnym zwierciadłem ludzkiej duszy.


Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku jest rezultatem ciężkiej pracy i poświęcenia. Talia została stworzona z myślą o osobach poszukujących wiarygodnego Tarota opartego na sprawdzonej tradycji. Książka Rytualny Tarot Zakonu Złotego Brzasku poświęcona jest symbolice wszystkich składających się na nią kart oraz kabalistycznych zasad leżących u jej podstaw.

Autorzy poruszają w książce tematy: historii kart Tarota, Kabały, Drzewa Życia i związków Tarota z Kabałą. Przedstawiają szczegółowe opisy Wielkich (22 karty) i Małych Arkanów (56 kart) czyli opisują każdą kartę po kolei, drobiazgowo je interpretując. Zamieścili również praktyczne techniki dywinacyjne i rytualne, w których Tarot wykorzystuje się jako narzędzie duchowego rozwoju.


Publikacja zawiera praktyczną wiedzę o tej zadziwiającej talii kart, którą jest właśnie Tarot. Dzięki niemu można zajrzeć w ludzki los, wejrzeć w ludzką duszę, a nawet zapytać o poprzednie inkarnacje. Można dowiedzieć się co jest zapisane w kartach. Tarot wskazuje możliwości, jakie ma przed sobą człowiek; mówi o tym, co może się wydarzyć; ostrzega i podpowiada; radzi jak walczyć z naszymi lękami i niepowodzeniami oraz jaką drogę obrać.

Książka Rytualny Tarot Zakonu Złotego Brzasku została napisana z myślą o osobach, które dopiero wchodzą w świat Tarota i się go uczą, jak i doświadczonych magach. Materiał zebrany w tej książce z powodzeniem pozwoli nowicjuszom zrozumieć podstawy kabalistycznego Tarota, ale jednocześnie zadowoli magów, którzy od jakiegoś czasu parają się Kabałą i wróżeniem.

Bardzo interesująca propozycja, ciekawie i czytelnie napisana książka i przepięknie wykonana talia kart. Polecam.
Spadkobierco umierającego świata, wzywamy Cię do żywego piękna. Wędrowcze z dzikiej ciemności, wzywamy Cię do łagodnego światła. Zbyt długo trwałeś w ciemnościach – porzuć noc i szukaj dnia.
Dziękuję


Książka bierze udział w wyzwaniach:
ABC czytania – wariant 2, Książkowa podróż, Olimpiada czytelnicza, Pochłaniam strony, bo kocham tomy, Przeczytam 52 książki w 2017 roku – 14/52, Przeczytam tyle, ile mam wzrostu – 2 = 27,7 cm, W 200 książek dookoła świata – Stany Zjednoczone, Wyzwanie czytelnicze 2017 - kolor, Zaczytajmy się1 komentarz:

  1. Fajna i bardzo kolorowa książka. Czytałem kilka lat temu i muszę powiedzieć, że jedna z lepszych w tej kategorii.

    OdpowiedzUsuń