wtorek, 27 grudnia 2016

Rytm Zdrowego Życia według Konrada Gacy. Terminarz motywacyjny

Tytuł – Rytm Zdrowego Życia według Konrada Gacy
Terminarz motywacyjny
Wydawnictwo Burda Publishing Polska
ISBN  978-83-7778-738-0


Terminarz motywacyjny otrzymałam od wydawnictwa Burda Książki dwa miesiące temu. Odłożyłam na półkę i zapomniałam o nim. Przed świętami wpadł mi w ręce i postanowiłam o nim coś napisać. A że akurat zbliża się nowy rok, więc nowy kalendarz będzie jak znalazł.

Myślę, że Konrada Gacy nie trzeba nikomu przedstawiać. Chyba każdy dorosły Polak wie kim jest ten pan. Ale jeśli ktoś się nie orientuję, to przybliżę jego postać w kilku słowach. Konrad Gaca jest ekspertem ds. leczenia otyłości; twórcą przełomowego programu Mądrego Odchudzania GACA SYSTEM; prezesem Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości oraz założycielem Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?”. Jest też autorem kilku publikacji, a także autorem kampanii społecznej „Chudniesz-Wygrywasz”.

A teraz odrobinkę o samym terminarzu. Piszę odrobinkę, bo i nie ma za bardzo o czym pisać. Jestem ogólnie rzecz biorąc zwiedziona tym kalendarzem, bo faktycznie jest to kalendarz. Oczekiwałam wielu ciekawych porad, z których sama mogłabym skorzystać. Niestety takowych tutaj brak. Myślałam, że będę mogła realizować jakieś założenia, zadania, ale nic z tego, a przecież oparty na Piramidzie Zdrowego Człowieka, Rytm Zdrowego Życia powinien pomóc osiągnąć cel jaki przed sobą stawiamy. Czeka na nas kilka stron ogólnych założeń i nieco haseł zachęcających do pracy.

Sam kalendarz wykonany jest bardzo starannie. Twarda okładka zapobiegnie zbędnemu zniszczeniu książki i bez problemu wytrzyma z nami rok. Kartki są kredowane, na każdej stronie oddzielny dzień, podzielony na godziny. Dużo miejsca na notatki, by zaplanować sobie dokładnie dowolny dzień. Każdy miesiąc rozpoczyna krótka notka dotycząca tego, co powinniśmy robić, aby zdrowo żyć. Zaczynamy od poznania siebie, a kończymy na pozytywnym myśleniu.

Jeżeli miałabym oceniać terminarz jako kalendarz, to wystawiłabym mu bardzo wysoką ocenę. Uważam jednak, że terminarz ten miał w założeniu służyć nie tylko temu celowi. W związku z tym Rytm Zdrowego Życia oceniam między przeciętnym a dobrym.

Jeżeli szukasz obszernego i porządnie wykonanego kalendarza, to ta publikacja nada się wyśmienicie. Jeżeli chciałbyś przyswoić sobie więcej o wiadomości o rewolucyjnej metodzie odchudzania według Konrada Gacy, to polecam raczej którąś z jego książek.


Dziękuję


2 komentarze:

  1. To nie jest rewolucyjna metoda odchudzania, to głodówka...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Głodówka mówisz... nie wiedziałam. Tak pięknie to wszystko opisane, że tylko brać i się odchudzać.

      Usuń