sobota, 10 grudnia 2016

The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania

Praca zbiorowa
Tytuł - The Lord of the Rings. Trylogia filmowa. Książka do kolorowania
Tytuł oryginału - The Lord of the Rings. Trilogy Movie. Colouring Book
Wydawnictwo Akurat
ISBN 978-83-287-0516-6


Kiedy w ręce wpadły mi kolorowanki związane ściśle z Harrym Potterem, przypuszczałam, że kwestią czasu będzie, gdy ukażą się również te, na które z wytęsknieniem czekałam. I tak oto nakładem Wydawnictwa Akurat ukazała się przepiękna kolorowanka, raczej dla dorosłych, choć w książce znalazło się kilka łatwiejszych obrazków, z którymi śmiało poradzą sobie na przykład siedmiolatki.

 

Oczywiście piszę tu o kolorowance, z której kilka obrazków przedstawiam, czyli rysunki-kadry z filmów Władca Pierścieni. Możecie wyruszyć w "podróż" po Śródziemiu, z Hobbitonu do samego serca Mordoru. Nie musicie czytać, w tym przypadku wystarczy oglądać, zaopatrzyć się w kilka kredek i obudzić wyobraźnię.


W Śródziemiu obok ludzi, oglądamy hobbity, krasnoludy, elfy, enty oraz orki, a wśród nich straszliwe i niebezpieczne Uruk-hai. Można przeżyć po raz kolejny trudy, znoje, porażki i nadzieje głównych bohaterów, a przede wszystkim Powiernika Pierścienia, Frodo Bagginsa. To z nim przemierzamy tę drogę, odwiedzając siedziby elfów Rivendell i Lothlórien; opuszczone królestwo krasnoludów, Morię; Isengard - warownię Sarumana; kraj Eorlingów - Rohan; Rogaty Gród, a także Minas Tirith.


W końcu docieramy w najniebezpieczniejsze miejsca z tej trylogii: Pelennor, gdzie miała miejsce wielka bitwa; przełęcz Cirith Ungol; wieżę Minas Morgul, i docieramy do Szczeliny Zagłady - cel wyprawy, punkt w którym ma ulec zniszczeniu tytułowy pierścień.


Jak z innymi, tak i z tą kolorowanką bardzo przyjemnie spędziłam czas. Bawiłam się wyśmienicie, a przy okazji od nowa przeżywałam zmagania Froda. Uwielbiam trylogię Władca Pierścieni, tak filmy, jak i powieści. Bardzo się cieszę, że powstała ta kolorowanka. Książkę tę polecam tym z was, którzy pokochali trylogię Tolkiena oraz tym, którzy lubią "pobawić" się kredkami w wolnych chwilach. Gwarantuję niesłychane wrażenia i przednią rozrywkę. Zdecydowanie polecam.

Dziękuję


Książka bierze udział w wyzwaniach:
52/2016 - 179/52, Czytamy nowości, Dziecinnie, Gra w kolory, Olimpiada czytelnicza, Przeczytam 100 książek w 2016 roku - 179/100, Przeczytam tyle, ile mam wzrostu - 0,8 = 13 cm, Reading Challenge 2016, W 200 książek dookoła świata - Stany Zjednoczone2 komentarze:

  1. Monia,
    niestety nie zaliczam tej pozycji do Gry, bo to kolorowanka (nawet jeśli w nazwie ma "książka do kolorowania").

    OdpowiedzUsuń