wtorek, 2 maja 2017

Recenzja i konkurs-rozdawajka - patronat medialny - Jego Wysokość Nauczyciel-Koń - Jerzy R. Szulc

Autor – Jerzy R. Szulc
Tytuł – Jego Wysokość Nauczyciel-Koń
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
ISBN 978-83-64426-76-6

Drodzy Czytelnicy. Zabieram Was na przechadzki z końmi i pośród nich. Szacunek dla tych niezwykle inteligentnych stworzeń zawarłem w tytule zbioru. Patrzenie na świat dostarcza materiału do ciągłych odkryć i zachwytów. Zdarzenia i obrazy ogarniałem, rzecz jasna, spojrzeniem subiektywnym, dokładałem jednak starań, by w spokoju zostawić dla zachowania wiarygodności istotę końskiego świata. Mam nadzieję, że mój sposób patrzenia nie będzie odbiegał od Waszych wyobrażeń – spróbujmy zatem sobie towarzyszyć.
Te słowa autora w pewnym sensie zmuszają nas do zapoznania się z tym wyjątkowym zbiorem opowiadań. A dodatkową zachętą niech będą dla was przepiękne ilustracje autorstwa Tomasza Przeździeckiego, ozdabiające karty tej książki.

Wszyscy wiemy, że przyjaźń między człowiekiem a zwierzęciem jest możliwa. Nie dziwi nikogo bliskość z psem, kotem, królikiem czy chomikiem. Te domowe zwierzęta często zamieszkują w naszych domach i są naszymi towarzyszami na dobre i na złe. Trudno o takiej więzi mówić w przypadku zwierząt, które mieszkają w sąsiedztwie, ale nie dzielą z nami pokoju. A jednak istnieje wyjątkowy związek między ludźmi a końmi, które towarzyszą nam od lat. O takiej łączności traktuje ta niegruba książka.

Jerzy R. Szulc z wykształcenia jest polonistą. Na stałe mieszka w Zgorzelcu. Jego przygoda z końmi zaczęła się blisko czterdzieści lat temu. Najpierw była hodowla i prowadzenie szkółki jeździeckiej, a teraz przyszedł czas na spisywanie wspomnień. Zawarte w książce Jego Wysokość Nauczyciel-Koń opowiadania, były wcześniej publikowane w miesięczniku „Koński Targ”. Dobrze się stało, że za sprawą Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro możemy cieszyć się wszystkimi tymi opowiadaniami zebranymi w jeden spójny zbiór.
Końskiego przywiązania do człowieka nie da się pojąć w sposób zwykły, oglądany masowo dookoła w wykonaniu innych czworonogów. Konisko nie podejdzie i nie położy nam głowy na kolanach, nie zamacha przyjaźnie ogonem ani nie pomruczy łasząc się wokół nóg. Bywa więc, że albo przeoczymy takie uczucie, albo nie doceniamy właściwej jego wagi, brnąc dopiero mozolnie przez elementarne tajniki szczególnego lektoratu. 

Autor w pewnym sensie „odziedziczył” sentyment i miłość do koni. Jego ojciec był ułanem, więc opowieści, którymi od najmłodszych lat raczył swoje latorośle musiały trafić na podatny grunt. Konie stały się jego pasją i jego życiem.

Konie są atrakcyjne, zachwycają zgrabna sylwetką i prezentacją zwłaszcza w pełnym galopie. Książka Szulca to pozycja, którą można się zachwycać bez względu na wiek, czy płeć. Zdecydowanie jest to publikacja dla każdego, obojętne czy konie są naszą pasją, czy też dopiero zaczynamy z nimi swoją przygodę. A że będzie to wspaniała przygoda można się przekonać czytając Jego Wysokość…

Nie pozostaje mi nic innego, jak szczerze polecić lekturę książki Jerzego Szulca.

DziękujęKonkurs-rozdawajka

Jako, że Jego Wysokość Nauczyciel-Koń ja i mój blog objęliśmy patronatem medialnym, mam dla Was niespodziankę.

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro ufundowało egzemplarz tej wyjątkowej książki o pasji i miłości do jednego z najpiękniejszych zwierząt.

Co trzeba zrobić?

Zgłosić się pod tym postem. Zostawić adres mailowy [nie jest to warunek konieczny]. Polubić stronę wydawnictwa i może moją

Dodatkową szansę na wygraną będą miały osoby, które biorą udział w wyzwaniach przeze mnie organizowanych. 
Za każde udostępnienie [muszę zobaczyć link] czeka na Was dodatkowy los.

Konkurs-rozdawajka będzie trwać w dniach 03. - 13. maja 2017 r. do północy.

Zapraszam i życzę powodzenia :)

Książka bierze udział w wyzwaniach:

Czytam, bo polskie, Czytelnicze igrzyska 2017, Dziecięce poczytania, Kitty’s Reading Challenge 2017, Olimpiada czytelnicza, Pod hasłem 2017, Przeczytam 52 książki w 2017 roku – 60/52, Przeczytam tyle, ile mam wzrostu – 1,3 cm, W 200 książek dookoła świata – Polska, Wyzwanie Czytamy nowości, Wyzwanie czytelnicze 2017 - zwierzę

6 komentarzy:

 1. Wspaniała książka napisana z pasją i miłością do koni. Z przyjemnością poddalam się jej lekturze. Gorąco polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgłaszam się!
  Obie strony lubię jako Gosia Stępień
  gosia.s012@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się!
  Lubię na FB wydawnictwo i Twój blog pod własnym nazwiskiem
  Biorę udział w Wyzwaniu bibliotecznym i Czytamy nowości
  Baner: http://atramentowomi.blogspot.com/p/konkursowo.html
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Biorę udział 😉
  Lubię na fb obie strony jako Elcia Bieniek
  Biorę udział w: Przeczytam 52 książki w 2017 roku
  Udostępniam: https://plus.google.com/113241001596608800349
  mariaela38@gmail.com

  OdpowiedzUsuń