środa, 4 maja 2016

Radość kwiatów - Eleri Fowler i Niesamowite miejsca - Patricia Moffett

Dzisiaj przybywam do was z tym, czym zajmuję się w wolnej chwili, między czytaniem, robieniem zakładek i brasoletek, a codzienną pracą w domu.
Przedstawiam wam dwie publikacje, które mogą niektórych z was zainteresować i całkiem słusznie, bo to cudowna rozrywka.

Obie książki kojarzone do tej pory były z dziećmi, a z tego co obserwuję, dorośli świetnie się z nimi bawią. Kolorowanki i połącz kropki, bo o nich mowa opanowują coraz większy obszar pozwalając się rozerwać, odprężyć, zabawić.


Autor - Eleri Fowler
Tytuł - Radość kwiatów
Tytuł oryginału - Joyous Blooms to Color
Wydawnictwo HarperCollins
ISBN 978-83-276-2089-7 

Wejdź do zaczarowanego ogrodu! Zauroczą cię wyrafinowane, a zarazem pełne naturalnego piękna ilustracje do kolorowania autorstwa Eleri Fowler, dopełnione inspirującymi cytatami. Pąki i kwiaty w rozkwicie, myśli Thoreau i wiersze Emily Dickinson – wszystkie zakątki cudownego ogrodu ożyją dzięki twojej kreatywności. Wędruj strona po stronie, pozwól się ponieść fantazji, nie bój się eksperymentować. Stwórz ogród twoich marzeń!
                     
 

Piękne ilustracje istniejących i wymyślonych kwiatów oraz roślin, przyozdobione motylami, innymi owadami i ptakami. Nieskomplikowane rysunki mogą zauroczyć, a umieszczone między rysunkami cytaty z Szekspira, Dickinson, Thoreau, Whitmana i innych znanych i sławnych, dopełniają całości, tworząc mądrą i ciekawą rozrywkę.

    
Wystarczy trochę wyobraźni, dobrego smaku i kilka kredek. Ja mam dwa zestawy po trzydzieści sześć kolorów. Ale nie musicie robić tak wielkich zakupów, a kredki (dobre kredki) nie są tanie.

Puśćcie wodze fantazji, przymknijcie na chwilę oczy i spróbujcie przenieść się do fantastycznego, tajemniczego i zaczarowanego ogrodu. Wyobraźcie sobie te wszystkie piękne, nasycone barwy, przypomnijcie sobie zapachy, uformujcie wizję i kolorujcie. Jestem pewna, że jesteście w stanie stworzyć małe dzieła sztuki, którymi można przyozdobić ściany w naszych mieszkaniach.


Autor - Patricia Moffett
Tytuł - Połącz kropki. Niesamowite miejsca
Tytuł oryginału - Extreme Dot to Dot. Spectacular Places
Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA
ISBN 978-83-287-0365-0


Niezwykłe rysowanie po śladzie. Łączenie kropek, aby przekonać się, co kryje się na obrazku. 

Jeżeli myślisz, że łączenie kropek jest rozrywką wyłącznie dla dzieci, to jesteś w błędzie. Rysowanie po śladzie sprawia ogromną frajdę także dorosłym. Pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i cierpliwość, pobudza kreatywność, a jednocześnie wycisza, pozwala się skupić i doskonalić rękę niewprawną w rysowaniu. Potrafi też zachęcić do obudzenia w sobie duszy odkrywcy, poznawania świata, pięknych budowli, niezwykłych miejsc.Zapraszam do kreatywnej zabawy. Przed wami 42 niesamowite cuda natury i architektury. Rysowanie po śladzie, od punktu do punktu, doprowadzi do często zaskakującego końca. Przy okazji macie możliwość potrenować rękę, rozerwać się i wypełnić czas. Niektórzy z was pomyślą, to już na pewno jest dla dzieci. Otóż absolutnie nie. To bardzo trudne łączenie kropek. Jest ich dużo, a obrazki są bardzo skomplikowane. Jeden błąd, a nie osiągnięcie zamierzonego efektu. Sami spójrzcie.Tysiąc dwieście kropek potrzebuje od nas naprawdę skupienia, żeby nie popełnić błędu. Ale skończony rysunek prezentuje się doskonale. A potrzebujemy tylko dobrze zatemperowanego ołówka i gumki, no i przy bardzo długich liniach konieczna jest linijka. I jak w przypadku kwiatów, tak i te niesamowite miejsca mogą przyozdobić ściany mieszkania czy domu. Ja już mam kilka ulubionych ilustracji i może po oprawieniu w antyramy, zawisną :)

Polecam wszystkim tym z was, którzy lubią pobazgrolić po kartce papieru. Tym, którzy mają odrobinę czasu i nie wiedzą, jak go wykorzystać, a postanowili zrobić sobie pół godziny przerwy od książki. Jeżeli chodzi o kolorowankę, to jest na tyle nieskomplikowana, że z powodzeniem będziecie mogli podrzucić ją swoim milusińskim. Jestem pewna, że z przyjemnością pomogą. Zapraszam was do kreatywnej zabawy. Polecam i życzę przyjemnej rozrywki.

Dziękuję

Książki biorą udział w wyzwaniach:
8 komentarzy:

 1. Uwielbiam te kolorowanki antystresowe! "Radość kwiatów" prezentuje się naprawdę fantastycznie :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie bawię się świetnie :)
   A te połącz kropki, jakie trudne. Jak się pomylisz, to tyleeee wymazywania...

   Usuń
 2. Są prześliczne te kolorowanki. I ile z nimi zabawy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, cudne i do tego nie takie mocno trudne, więc troszkę starsze dzieci też mogą mieć ubaw. A kolorowanie z dzieckiem może okazać się świetnym wypełnieniem czasu.

   Usuń
 3. Jeszcze nigdy nie kolorowałam, ale mam zamiar rozpocząć swoją przygodę właśnie z radością kwiatów;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moniu, tylko to nie książki... ja kolorowanek/krzyżówek/uzupełnianek itp. nie zaliczam do wyzwań :(

  Kolorowanka z kwiatami cudowna!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ech, marzą mi się te kropki, to genialna sprawa!

  OdpowiedzUsuń