czwartek, 5 marca 2020

Zapowiedź - Śpiący rycerze - Agnieszka Fulińska i Aleksander Kleczar

Już 25 marca 2020 roku premiera drugiego tomu "Dzieci Dwóch Światów" Agnieszki Fulińskiej i Aleksandra Kleczara. 
Po ciepło przyjętej "Mysiej Wieży" nasuwa się pytanie, jak poradzą sobie z popularnością "Śpiący rycerze"?

"Mysia Wieża" już jest dostępna na portalu Czytam pierwszy  "Śpiący rycerze" zaś w najbliższym czasie.



Kilka słów o tej serii:
Przeszłość skrywa tajemnice, o których nie śniło się archeologom.

Dwunastoletni Igor i jego rówieśniczka Hanka przypadkiem spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Nie wiedzą, że lato w cichym zakątku koło Kruszwicy przyniesie im nieoczekiwane przygody. Któż by się bowiem spodziewał w takim miejscu gadających myszy, duchów pradawnych królów, hologramu czarodzieja i jak najbardziej żywych wieszczek i guślarzy? Tajemnice i dramaty czające się w przeszłości bohaterów też okażą się ważniejsze, niż którekolwiek z nich mogło przypuszczać.

Kim była matka Igora, o której nigdy nie mówi się w domu chłopca? Jak rozprawić się z lichem? Gdzie szukać sposobów na pokonanie króla ducha i jego upiornej małżonki? Odpowiedzi czekają w Mysiej Wieży, pierwszym tomie serii „Dzieci Dwóch Światów”, powieści przygodowej z mitologią słowiańską w tle.

Jeśli podoba ci się seria „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, to polubisz też Igora, Hankę i ich przyjaciół.

________________

Hanka i Igor spotykają się ponownie, tym razem podczas ferii zimowych. Oboje są uczestnikami obozu na Podhalu, zorganizowanego przez ojca Igora pod patronatem mistrza Twardowskiego. Na obozie pojawiają się też inne dzieci dwóch światów, nie wszystkie w pełni świadome swego dziedzictwa. 
Guślarze ujawniają, że przed bohaterami stoi nowe zadanie: muszą zdobyć magiczny klejnot znajdujący się na jednym z tatrzańskich szczytów. Ale jak tego dokonać w środku zimy, kiedy wszędzie leży mnóstwo śniegu i nie da się wyjść na szlak? Czy śpiący rycerze spod Giewontu pomogą w poszukiwaniach? A może będzie to zupełnie kto inny? Na dodatek jest poważny problem: już od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z mistrzem Twardowskim, co bardzo niepokoi jego wiernego koguta. Trzeba koniecznie odnaleźć czarodzieja, bo bez niego magia nie działa tak, jak powinna. 
Pojawia się też pytanie: gdzie tak naprawdę są Popiel i Dragomira?

5 komentarzy:

  1. Cj=hoć to seria dla dzieci, to jestem zainteresowana przeczytaniem jej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie taka znów dla dzieci, raczej dla młodszej młodzieży :)

      Usuń
  2. Opis książki i recenzje sugerują coś naprawdę fajnego :) Mimo że młodzieńcze lata mam za sobą, to też chętnie sięgnę po książkę ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo mi się podoba, zwłaszcza to, ze autorki korzystały z naszych rodzimych, pogańskich wierzeń. Dodatkowym smaczkiem jest niesamowity klimat Tatr oraz góralska gwara. Hanka i Igor zabiorą nas w morze przygód i zaskoczą swoją dojrzałością. Myślę, że to wartościowa pozycja, nie tylko dla nastolatków.

    OdpowiedzUsuń
  4. Urzekł mnie już sam prolog i historia z koboldem. Sporo zaskakujących zwrotów akcji, zabawnych dialogów i scenek ale i odrobina grozy. Fabuła szybko wciąga.

    OdpowiedzUsuń