niedziela, 16 lipca 2017

Patronat medialny - Jak pokochać freaka - Rebekah Crane

Ja - monweg i mój blog Zwyczajnie i szaro? objęliśmy patronatem medialnym książkę Rebekah Crane Jak pokochać freaka, która ukaże się nakładem wydawnictwa Feeria.
Premiera książki 2 sierpnia, ale już niedługo będziecie mogli przeczytać moją opinię o tej powieści młodzieżowej.

Krótko o czym jest książka:

Zander ma 16 lat i najchętniej czuje się, będąc po prostu nigdzie, a właściwie – wewnątrz swojej głowy. Ale rodzice każą jej opuścić to bezpieczne miejsce i wyjechać na letni obóz dla zaburzonych nastolatków. Do którego – swoim zdaniem – nie pasuje. 
Sądzi, że jej współobozowicze są totalnymi wariatami. I faktycznie, wszyscy mieszkańcy obozu dryfują gdzieś między katastrofą i diagnozą. Współlokatorka Zander, Cassie, określa siebie jako maniakalno-depresyjną anorektyczkę z chorobą dwubiegunową. Grover Cleveland (zupełnie jak jeden z prezydentów USA), słodki, ale nastawiony konfrontacyjnie chłopak przygotowuje siebie i wszystkich dookoła do swojej przyszłej schizofrenii. I jest jeszcze Bek, uroczy patologiczny kłamca.
Między terapią grupową i zakazanymi nocnymi wypadami tworzą się niezwykłe przyjaźnie. W palącym słońcu stanu Michigan czworo nastolatków zaczyna dzielić się swymi dramatycznymi tajemnicami. Zander czuje niezwykły pociąg do Grovera, i nawet zaczyna się zastanawiać, czy ewentualnie, kiedyś, być może mogłaby być szczęśliwa. Ale najpierw musi porzucić nadzieję na to, że kiedykolwiek uda jej się poskładać rozrzucone kawałeczki samej siebie…

"Jak pokochać freaka?" - patronat MoznaPrzeczytac.pl

6 komentarzy:

  1. Zapowiada się ciekawie :D
    Zapraszam
    https://bookawayoflife16.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję i czekam na Twoją opinię, by wiedzieć, czy warto, czy książka będzie dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń