poniedziałek, 27 lutego 2017

Kto jest autorem? - ostatnia odsłona

Bawiliśmy się trzy dni. Dzisiaj ostatnia odsłona, czyli ostateczna wersja okładki oraz garść informacji o autorze i o samej książce.

PREMIERA 29 marca 2017 roku


Mroczne kulisy władzy, narkobiznesu  i korupcji, o których nikt nie ma odwagi mówić.

Tajemniczy i niedostępny Stokroć jest weteranem wojny o Falklandy-Malwiny. Pracuje dla jednej z najbardziej utajnionych komórek argentyńskich służb specjalnych. Tym razem ma chronić hiszpańską prawniczkę, przybywającą w interesach do Buenos Aires. Szybko okazuje się, że są to brudne interesy, w których poza gangsterami po uszy tkwią politycy i biznesmeni. Na każdym kroku prawda miesza się z kłamstwem. Gdy w grę wchodzą namiętności i miłosna obsesja, zaczyna się pełnokrwisty argentyński thriller. Uzależnia jak narkotyk.

„Ostra, mroczna, pełna przemocy, demaskatorska, pasjonująca powieść. Jest tak bardzo argentyńska, że aż przeszywa dreszcz”. Arturo Pérez-Reverte

Jorge Fernández Díaz jest argentyńskim pisarzem i dziennikarzem. Przez trzydzieści lat  pracował jako reporter, dziennikarz śledczy, komentator polityczny, redaktor gazet i redaktor naczelny czasopism, m.in. w opiniotwórczym tygodniku „Noticias”, obecnie zaś jest kierownikiem literackiego dodatku do dziennika „La Nación”. Jego powieści były bestsellerami w Argentynie, Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii. Laureat nagród i odznaczeń (otrzymał m.in. Krzyż Orderu Izabeli Katolickiej), jest jedną z ikon literatury w swoim kraju. Jego ostatnia powieść Sztylet była hitem wydawniczym w Argentynie, ukazała się też m.in. w Hiszpanii; wkrótce zostanie zekranizowana przez reżysera Marcela Piñeyra.

Jesteście ciekawi? Bo ja bardzo.

7 komentarzy:

 1. Czy ktoś został nagrodzony?

  OdpowiedzUsuń
 2. Urzeka mnie okładka!!! Ciekawe czy treść równie intrygująca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wyniki już były? Nie mogę nigdzie znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy wyniki już były? Nie mogę nigdzie znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym roku raczej ich nie będzie ��

   Usuń
 5. A wyników nadal nie widać haha

  OdpowiedzUsuń