wtorek, 9 lutego 2021

Zapowiedź patronacka - Strzyga - Aldona Reich

Już 26 lutego 2021 roku, nakładem Wydawnictwa Vectra ukaże się najnowsza powieść Aldony Reich Strzyga, którą mam przyjemność objąć patronatem medialnym.Pamiętacie Beboka? Strzyga to kontynuacja tej książki (a zarazem druga część trylogii kryminalnej). Znów będziemy przyglądać się dziennikarskiemu śledztwu prowadzonemu przez Tomasza Radwana. Ale z równą ciekawością będziemy zerkać na jego życie prywatne, w którym sporo się dzieje.

Strzyga to niezmiernie ciekawa propozycja z tajemnicami, które odkrywa się podczas lektury, a które mogą zaskoczyć niejednego czytelnika.

Z okładki:

Tym razem bohaterowie Beboka muszą połączyć siły, aby uporać się ze strzygą, która szuka zemsty za wyrządzoną w poprzednim życiu krzywdę. Gdy w jednym z wrocławskich klubów zostają znalezione zwłoki mężczyzny ze zmasakrowaną twarzą, nikt się nie spodziewa, że historia miała swój początek dużo wcześniej, w zupełnie innym miejscu. Z przyczyn formalnych Duńczyk, a właściwie inspektor Marcin Sawczuk, zostaje odsunięty od sprawy, dlatego o pomoc prosi Tomasza Radwana. Dziennikarskie śledztwo, wspierane nieformalnie przez Duńczyka oraz hakera Trolla, sięga od niemieckiej Kolonii po białoruską granicę. Czy zamieszany w morderstwo biznesmen, zaginiona młoda Białorusinka, podobnie wyglądające i odnalezione przed laty w zupełniej innej części kraju zwłoki mają ze sobą coś wspólnego? Jak znaleźć mordercę, skoro nikt nie jest tym, za kogo się podaje?

Mam nadzieję, że choć trochę Was zainteresowałam.

2 komentarze: